sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Opěrná zeď pomáhá proti sesuvům půdy

27.2.2018

V čem spočívá funkce opěrné zdi? Především k tomu, aby dokázala udržet svah. Zabraňuje případným sesuvům, drží zeminu pod přesným úhlem. Je to docela těžký úkol, v závislosti na tom, kolik zeminy musíte zadržet. Tím se řídí volba zdi.

Číst dál...

Opěrná zeď zabrání sesuvu půdy

5.2.2018

Jakou funkci má vlastně opěrná zeď? Velice širokou a účelnou. Mnoho lidí netuší, že nejde jenom o průmyslový prvek, stejně dobře se dá využít i u soukromých staveb. Ukážeme si jak.

Číst dál...

Co vám ušetří betonová opěrná zeď? Klidně i 60 % nákladů

opěrná zeď

28.12.2017

Čas jsou peníze, toto heslo platí dnes více než kdy jindy. Pochopí to i každý stavebník, který někdy něco budoval. Postavit kvalitní zeď prostě nějakou dobu trvá, s tím se nedá nic dělat. K dispozici jsou ale i řešení, která mohou ušetřit hodně práce, a sice dodávka již hotových opěrných zdí. Nehodí se sice úplně ke všemu, ale stavebníkům přesto významně šetří rozpočet.

Číst dál...

Stavíte? Nedělejte zdi z litého betonu, kupte si hotové

29.11.2017

Spousta lidí zdlouhavě staví a tráví čas tím, že buduje objekty z litého betonu. Přitom je to časově náročné a také nesmírně drahé. Rozhodně se to nevyplatí. Investujete do tohoto postupu spoustu času, práce a energie a nemá to valný význam. Mnohdy se vám ani nepodaří vyrobit beton, který by měl stabilní kvalitu. Mnohem lepším řešením je koupit si hotové opěrné zdi.

Číst dál...

Betonové opěrné zdi se hodí pro průmyslové i soukromé stavby

opěrné zdi

30.10.2017

Spousta lidí si myslí, že betonové zdi se využívají jenom na průmyslových stavbách. Jistěže ano. Ale nemusí to tak být vždy. Je jasné, že třeba velké využití opěrné zdi dosahují u dopravních staveb. Schválně, až někam pojedete, tak si pečlivě všímejte, kde všude je najdete.

Číst dál...

S opěrnými zdmi ušetříte více než polovinu nákladů

12.10.2017

Patříte mezi ty v uvozovkách šťastlivce, kteří mají pro stavbu svého rodinného domu, chalupy či chaty pozemek ve svahu? Pokud ano nejspíše vám nezbylo nic jiného než se tak nějak smířit s tím, že si musíte stavbu takříkajíc zakousnout do svahu. Není prostě jiné řešení. Nejspíš ale dumáte nad tím, jak vyřešit terénní úpravy. Nabízí se jedna možnost: opěrné zdi.

Číst dál...

Jak zabránit nečekaným sesuvům půdy? Postavte opěrnou zeď

23.9.2017

Máte-li pozemek ve svahu, možná bojujete se sesuvy půdy. Není to rozhodně nic příjemného, když se snažíte půdu zachytit a co pár dní ji vidíte nepříjemně vyvalenou. Naštěstí existují vhodná opatření, s jejichž pomocí se tomuto jevu dá zabránit. Hotové opěrné zdi, dokážou pořádnou masu zeminy udržet pod určitým úhlem a nezbortí se.

Číst dál...

Hotové betonové zdi upotřebíte i na soukromých stavbách

7.9.2017

K čemu betonovat zdi, když si můžete pořídit hotové? Ano, je to tak.  Nemusíte betonovat různé prvky na stavbách. Můžete si je pořídit hotové a ušetříte spoustu času, peněz, energie. Využití je velice široké. Možná budete žasnout, kde všude se s prvky v podobě opěrných zdí setkáte.

Číst dál...

Betonové opěrné zdi vytvoří i krásný plot zahrady

16.8.2017
 
Nepochybně víte, že betonové opěrné zdi mají velice široké použití. Připomínat, kde všude se dají upotřebit, to je tak trochu nošení dříví do lesa. Průmyslové, dopravní, vodohospodářské a zemědělské stavby se bez nich prakticky neobejdou. Dosud trochu nepopsanou kapitolou je ale využití pro soukromé účely jako ploty. 
 

Číst dál...

Největším plusem betonových opěrných zdí je variabilita

8.8.2017
 
Proč jsou hotové betonové zdi tak oblíbeným stavebním prvkem? Proč jejich předností využívá stále více lidí – stavebníků? Jednoduše proto, že tyto zdi mohou výrazně zrychlit a zkrátit stavbu. Jejich použití také dokáže výrazně snížit vynaložené náklady. K čemu se hodí a kde je můžete očekávat? 
 

Číst dál...

S hotovými opěrnými zdmi snadno zvelebíte kopcovitý pozemek

2.8.2017
 
Máte pozemek na svahu a štve vás, že se hlína při dešti splachuje dolů a nemůžete tu nic pořádně pěstovat? V takovém případě nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že prostě máte zahradu na kopci a pokusit se z toho vytěžit maximum. Jednoduše proměnit svůj pozemek v terasovité schodiště. Pomohou vám v tom hotové opěrné zdi.
 

Číst dál...

Opěrné zdi dokonale zpevní svahy

25.7.2017
 
Spoustu různých podob mají opěrné zdi. Tím pádem i jejich využití je velice široké. Úspěšně je využívají dopravní, vodohospodářské i zemědělské stavby. Pro investory a firmy, které stavby realizují, znamenají opěrné zdi obrovskou úsporu času i nákladů. Zkusme se podívat, kde všude opěrné zdi najdeme. Možná budete překvapeni. 
 

Číst dál...

Terénní úpravy budou s hotovou betonovou zdí jednodušší

19.7.2017
 
Postavili jste si nový dům, nastěhovali se do něj. Jenže práce ještě ani zdaleka nekončí. Potřebujete udělat ještě spoustu terénních prací. Třeba udělat zahradu nebo postavit plot. Nechcete přitom dělat nějaké provizorium, ale vytvořit opravdu kvalitní úpravy. Jenže dobře víte, že svépomocí by to trvalo dlouho. 

Číst dál...

Průmyslově vyráběné betonové zdi vykazují standardní kvalitu

 
13.7.2017
 
Nechcete riskovat zdlouhavé vyrábění různých stavebních svépomocí z litého betonu? Pokud se vám do podobných operací nijak zvlášť nechce, je to naprosto pochopitelné. V amatérských podmínkách se vám sotva podaří dosáhnout stabilní kvality litého betonu, což se z pohledu dlouhodobé životnosti stavby může ukázat jako problém. Mnohem lepší je využít hotové opěrné zdi. 

Číst dál...

K čemu se hodí hotové opěrné zdi, prvky typu „T“?

6.7.2017
 
Být se stavbou co nejrychleji hotov, to je sen každého stavebníka. Naštěstí existují cesty, jak si stavbu podstatně zjednodušit a zrychlit. Nestavějte svépomocí, je to příliš nákladné a zdlouhavé. Vyzkoušejte jiné cesty, které vám opravdu výrazně ušetří čas i peníze. Jsou to betonové opěrné zdi.

Číst dál...

Nebojte se využít beton v zahradě

29.6.2017
 
Beton je kompozitní materiál složený z kameniva, cementu, příměsí a přísad a samozřejmě vody. Ačkoli je obecně považován za ryze novodobý materiál, jeho počátky naopak sahají až do starověku, k egyptským či římským stavitelům. 
Beton je pro mnohé lidi dokonalým symbolem chladného a nevkusného materiálu. Jedná se však spíše o zbytečné zakořeněné předsudky než o racionální hodnocení. Betonové směsi jsou naopak neodmyslitelnou součástí moderní architektury, a dokonce i umění – vlastnosti tohoto materiálu jsou totiž pozoruhodné. 
 

Číst dál...

Hotové opěrné zdi jsou o 60 % levnější, než lité bloky

22.6.2017
 
Cena a zase cena. V posledních letech je pro stavebníky alfou a omegou jejich práce. Každý chce stavět co nejlevněji. Nikdo nechce zbytečně utrácet své těžce vydělané peníze. Proto se hledají co nejlevnější materiály pro stavbu. Hledání levných řešení by ale nikdy nemělo jít na úkor kvality. Opěrné zdi přitom bez problémů splňují oba požadavky – vysokou kvalitu i nízkou cenu.

Číst dál...

Stavební příprava pro usazení hotových opěrných zdí je důležitá

21.6.2017
 
Rozhodli jste se řešit část své stavby pomocí hotových opěrných zdí? Jde o správné rozhodnutí. Ovšem nesmíte si myslet, že vám někdo přiveze hotové opěrné zdi, vy je prostě někam na sucho naskládáte a tím všechno skončí. Na stavbu opěrných zdí se musíte samozřejmě řádně stavebně připravit.
 

Číst dál...

Jak vykládat a uskladňovat hotové betonové opěrné zdi?

20.6.2017
 
Rozhodli jste se na své stavbě využít hotových prvků v podobě opěrných zdí? Potom byste se měli informovat i na otázky související s montáží betonových zdí. Pokud s nimi totiž budete dobře zacházet, pak i výsledky budou mnohem lepší a nikdy nedojde k nežádoucímu poškození ještě před vlastní montáží

Číst dál...

Hotová betonová zeď versus zeď svépomocí: Kdo je vítěz?

19.6.2017
 
„Proč bych si měl kupovat hotovou opěrnou zeď, vždyť si mohu zeď postavit sám,“ říkáte si možná. Je to samozřejmě vaše rozhodnutí, ve kterém vám nikdo nemůže bránit, ale pravda je taková, že betonové opěrné zdi jsou stále populárnější. Ne nadarmo je využívá stále více stavebníků a po výčtu jejich výhod možná přesvědčíme k jejich vyzkoušení i vás. 
 

Číst dál...

Hotové betonové zdi nabízejí téměř neomezenou životnost

16.6.2017
 
Pevnost, vysoká účinnost, dobrá cenová dostupnost, to jsou hlavní přednosti opěrných zdí. Pokud stavíte, není nejmenší důvod těchto vlastností nevyužít. Naopak. Významně vám pomohou zrychlit a zefektivnit stavbu. K čemu všemu se hotové opěrné zdi vlastně hodí?
 

Číst dál...

Opěrní zdi pomohou vyřešit terénní úpravy v kopci

15.6.2017
 
Máte svůj pozemek v kopci a potřebujete zhotovit plot, který by ho odděloval od okolní půdy? Možná je pro vás docela velkým oříškem, jak celý plot vytvořit, aby to v krajině působilo dobře, splňovalo svůj účel a mělo potřebnou funkci. Děsíte se toho? Nemějte strach, nabízí se elegantní řešení v podobě opěrných zdí.

Číst dál...

Potřebujete udržet zátěž ve svahu? Pomohou vám hotové opěrné zdi

Koupili jste si pozemek ve svahu a nevíte, co s ním udělat?  Ať podnikáte, co podnikáte, vůbec se vám nedaří terén jakkoli zpevnit? Neklesejte na mysli. Velmi efektivním řešením jsou opěrné zdi. Díky nim si poradíte s jakkoli svažitým terénem. 
 

Číst dál...

Suchá stavba v podobě opěrné zdi nabízí dlouhou životnost

13.6.2017
 
Náročná, zdlouhavá a finančně značně nákladná akce, to je stavba zděné opěrné zdi. Většině lidí se nechce investovat a pak čekat, než se takovou zeď úspěšně podaří dobudovat. Jako rychlejší a smysluplnější řešení se jeví tzv. suchá cesta, tedy hotové opěrné zdi.

Číst dál...

Mobilní dům se hodí pro praktické lidi i dobrodruhy

12.6.2017

Máte v sobě kapku dobrodužné neposedné krve? Rádi cestujete a nevadí bydlet letos na jednom místě a napřesrok třeba jinde? Spokojíte se raději s menším prostorem, ale máte rádi účelnost a praktické uspořádání bez zbytečností? Pokud na uvedené otázky odpovídáte ano, jste ideálními kandidáty na obyvatele mobilního domu. 
 

Číst dál...

Doprava a instalace betonový prvků pro opěrné zdi

23.5.2017
 
Hledáte rychlé, finančně nenáročné a trvanlivé řešení pro realizaci například opěrných zdí, dělicích stěn, oplocení pozemku, tvorbu protihlukových bariér u pozemních komunikací a železnic nebo třeba pro potřeby úpravy a regulace vodních toků. Prefabrikované betonové prvky pro opěrné zdi mohou nabídnout skvělé vlastnosti a oceníte i nenáročnost stavebních příprav a jednoduchost realizace.
 

Číst dál...

Postavte si plot, který vás ochrání před hlukem

22.5.2017

Máte dům u rušné silnice nebo železnice? Neustálý hluk je nesmírně obtěžující a výraznější a soustavná hlučnost může mít i vážné zdravotní dopady, nemluvě o dopadu na psychickou pohodu a kvalitu života. Volbou vhodného oplocení pozemku však můžete dosáhnout značné úlevy a izolace od okolního ruchu. 
 

Číst dál...

Z čeho postavit opěrné zdi v zahradě?

19.5.2017
 
Potřebujete v zahradě získat rovné plochy nebo ji chcete vizuálně rozčlenit a vytvořit různá zákoutí a terasy? K těmto úpravám neodmyslitelně patří realizace opěrných zdí, které je možné zbudovat různými způsoby a z různých materiálů. 
Pro vlastní zahradu zřejmě budete hledat variantu, která je minimálně náročná na stavební přípravy a samotnou realizaci a také takovou, která je finančně co nejvíce výhodná. 
 

Číst dál...

Proč je beton ideální varianta pro opěrné zdi?

18.5.2017
 
Opěrné zdi slouží ke zpevňování svažitého terénu, vytváření rovných ploch, k úpravám vodních toků, při budování pozemních komunikací a uplatňují se také v zahradách, parcích a na mnoha dalších místech. 
 

Číst dál...

Stavba kamenné zdi na sucho

16.5.2017
 
Potřebujete upravit terén pomocí opěrných zdí nebo chcete vybudovat dělicí stěnu či plot v zahradě a rozhodli jste se, že kámen je materiál, který se k danému prostředí a pro onen účel nejlépe hodí? Stavbu kamenné opěrné zdi nebo jiné zídky na sucho můžete zvládnout i svépomocí.
 

Číst dál...

Co je to ztracené bednění a jaké jsou jeho výhody?

12.5.2017

Ztracené bednění funguje na podobném principu jako klasické dřevěné bednění, jsou však využívány betonové tvárnice, které se spojují na sucho, případně zpevňují ocelovými pruty a poté vyplňují litým betonem. 
 

Číst dál...

Využití betonových bloků T a L pro různé stavební účely

11.5.2017

 
Prefabrikované, monolitické prvky, které jsou standardně vyráběny v základních tvarech L a T je možné úspěšně použít k celé řadě stavebních účelů a toto řešení s sebou přináší četné výhody. Tyto betonové prvky pro opěrné zdi mohou být ideální variantou, zejména pokud potřebujete skutečně trvanlivé řešení s nízkými náklady.
 

Číst dál...

Je beton dobrou volbou pro plot?

9.5.2017

Potřebujete bezpečně, jednoduše a trvale oplotit svůj pozemek a uvažujete, jaký typ plotu a materiál bude nabízet onen ideální poměr ceny a „výkonu“? Ačkoli se při slově beton mnohým ještě dnes protáčejí panenky, rozhodně byste tuto variantu neměli odsuzovat. 

Číst dál...

Opěrné zdi jako důležitý prvek zahradní architektury

 
9.5.2017
 
Opěrné zdi a zídky patří k velice významným stavebním prvkům v zahradách a parcích. Jejich funkce spočívá ve vytváření rovných ploch či teras a ve zpevnění a vizuálním členění zejména svažitého terénu. Opěrné zdi mají významný estetický i technický účel a volba správného řešení je velmi důležitá pro konečný vzhled a funkci zahrady.
 

Číst dál...

Výhody a nevýhody různých typů oplocení

5.5.2017

Zvolit vhodné oplocení pozemku je důležité jak z praktického, tak i z estetického hlediska. Ideální plot je takový, který je odolný a poskytuje bezpečí, nevyžaduje složitou montáž a údržbu a nestojí příliš mnoho peněz. Každé řešení však má svá pro a proti a záleží také na tom, co od oplocení vyžadujete.
 

Číst dál...

Výhody opěrných zdí z betonových bloků

4.5.2017
 
Opěrné zdi jsou důležitým stavebním prvkem využívaným při zpevňování svažitého terénu, vytváření rovných ploch, při úpravách břehů vodních toků, v zahradách, parcích a podobně. Opěrné zdi musejí snášet vysoké zatížení a obtížné podmínky, a proto je třeba zvolit vhodný materiál.
 

Číst dál...

Opěrné zdi z betonových svahovek

3.5.2017
 
Potřebujete na zahradě upravit svažitý terén, vytvořit prostorové předěly a opěrné zídky a přemýšlíte, který způsob bude nejvhodnější? Řešením, které hledáte, mohou být betonové tvarovky pro opěrné zdi (svahovky).
 

Číst dál...

Opěrné zdi a zídky pro zahrady

2.5.2017

Opěrné zdi se při realizaci okrasných zahrad a parků uplatňují poměrně často. S jejich pomocí můžeme vytvořit velice esteticky příjemný, členěný prostor, získávat terasy i rovné plochy, klidná zákoutí a podobně. Jaký materiál a způsob konstrukce opěrných zdí je však pro zahradu ideální?
 

Číst dál...

Opěrné zdi z betonu jsou trvanlivé i levné

28.4.2017
 
Opěrné zdi představují zásadní stavební prvek, který je využíván pro zpevňování svažitého terénu či koryt vodních toků, slouží při stavbách pozemních komunikací, v zahradách a parcích jako estetický i praktický způsob členění prostoru a získávání rovných ploch a v mnoha dalších situacích a projektech.
 

Číst dál...

Opěrné zdi mají mnoho podob a praktické i estetické využití

27.4.2017
 
Opěrné zdi jsou stavebním prvkem, se kterým se setkáváme neustále. Využít je můžeme při úpravách zejména svažitého terénu pro získání plochy např. pro hřiště, parkování, stavbu, bazén, terasu a podobně. Slouží také při regulacích toků, stavbě pozemních komunikací, ale třeba i jen jako převážně estetické prvky vizuálně členící prostor parků či zahrad. 
 

Číst dál...

Moderní domy z betonových panelů a monolitů

26.4.2017
 
Beton je dnes všudypřítomný, díky skvělé odolnosti vůči tlaku i tahu (v případě železobetonu), povětrnostním vlivům, nízké ceně materiálu a téměř nulovým nárokům na údržbu se používá u obytných domů i dalších budov, pro zpevňující opěrně zdi, oplocení, dělicí stěny, dlažby a tak dále.
 

Číst dál...

Výhody a nevýhody betonových konstrukcí

25.4.2017
 
Ačkoli se to na první pohled nezná, beton je velice starý materiál, jehož počátky sahají minimálně do dob starého Říma. Dnes je beton nejpoužívanější surovinou ve stavebnictví, nicméně s tím starořímským má samozřejmě společného jen málo.
 

Číst dál...

Betonové prvky do zahrady rozhodně patří

24.4.2017

Vůči betonovým stavbám panuje u nás doposud značná skepse pravděpodobně vyvolaná představou šedivých, nekonečných sídlišť zahlcených jednotvárnými a depresivně vyhlížejícími paneláky a stejnobarevnými chodníky, zdmi, hřišti a tak dále. Doba je však dávno někde jinde a beton se skvěle uplatní i tam, kde byste jej čekali možná nejméně – tedy v zahradě. 
 

Číst dál...

Materiály pro realizaci protihlukových stěn

21.4.2017
 
V poslední době si lidé začínají stále více uvědomovat rozsah negativního dopadu nadměrného hlukového zatížení na lidský organismus a „protihluková hygiena“ se stává běžnou součástí norem a zákonů při realizaci různých stavebních projektů a podobně. Postupně u nás také roste počet protihlukových stěn podél silnic a železnic. 
 

Číst dál...

Jak postavit opěrnou zeď na sucho?

20.4.2017

Opěrné zdi jsou velice běžným stavebním prvkem, se kterým se setkáváme při vyrovnávání a svažitých terénů, při úpravách břehů vodních toků a v mnoha dalších situacích. Opěrné zdi je možné vytvořit různými způsoby a využívat celou řadu materiálů. My se dnes podíváme, na možnosti výstavby opěrných zdí na sucho. 
 

Číst dál...

Ochrana svažitého terénu proti půdní erozi

19.4.2017
 
Půdní eroze je zapříčiněna především stékající vodou např. při přívalových deštích, dochází k ní, když už půda není schopná další vodu vsáknout. Přirozenou ochranu může poskytovat vegetace na svazích, ale v mnoha případech toto řešení nemusí stačit a je třeba zasáhnout a učinit vhodná opatření. 
 

Číst dál...

Opěrné zdi a další stavby ze ztraceného bednění a jejich výhody

18.4.2017
 
Ztracené bednění představuje velice oblíbený a moderní postup, který se využívá zejména při vytváření menších opěrných zdí, zahradních zídek a dalších staveb. Jedná se o poměrně jednoduchý a efektivní postup, který se skvěle uplatní při drobných stavbách okolo domu nebo na chalupě. 
 

Číst dál...

Kvalitní provedení drenáží by mělo být nezbytnou součástí každé stavby

14.4.2017
 
Ve velké spoustě případů se na drenáže čili odvodnění u stavby domů příliš velký důraz neklade. Stojí kdesi mimo hlavní zájem a představují jakousi formalitu, která je provedena bez zásadnějšího promyslu. Je ovšem chybou podceňovat něco tak zásadního. 
 

Číst dál...

Gabiony jsou velice elegantním a trvanlivým řešením pro opěrné zdi, zídky a oplocení

13.4.2017
 
Co jsou to gabiony? Jedná se o uzavřené koše či klece z kovových drátů, které jsou naplněny kamenivem různé zrnitosti. Rozměry jednotlivých košů jsou velmi různorodé, upravené do tvaru kvádru. 
 

Číst dál...

Jaké jsou výhody a nevýhody betonu jakožto stavebního materiálu?

12.4.2017

Beton je velice moderním stavebním materiálem, a přestože mnoho lidí si k jeho použití cestu stále nenašlo, rozsah jeho užívání je dnes obrovský. Základem betonu je kamenivo a pojicí materiál (cement, asfalt, sádra apod.).

Číst dál...

Jak postavit na sucho dokonalou opěrnou zeď z kamenů

11.4.2017
 
Potřebujete opěrnou zeď pro úpravu svažitého terénu nebo chcete nedobytným a trvanlivým způsobem oplotit svůj pozemek či vytvořit zajímavé zídky coby členění prostoru zahrady? 
 

Číst dál...

Chcete ohradit svůj pozemek? Pomůžeme vám s volbou vhodného materiálu na plot

10.4.2017
 
Oplocení pozemku má především dvě hlavní funkce: poskytnout soukromí a zajistit bezpečnost. Záleží však také na dalších faktorech, jako je například vzhled a estetický dopad na okolní prostředí, náročnost na údržbu a samozřejmě je tu otázka pořizovacích nákladů a složitosti realizace.
 

Číst dál...

Tvorba opěrných zdí z betonových tvarovek (svahovek)

 
7.4.2017
 
Speciální duté betonové tvarovky, tzv. svahovky, mohou sloužit k realizaci ozdobných stěn v zahradách, obrubníků, zákoutí, ale také opěrných zdí pro zpevňování svahů a k mnoha dalším účelům. 
 

Číst dál...

Typy opěrných zdí

6.4.2017
 
Opěrné zdi jsou používány zejména jako stavební prvek při regulaci svažitých terénních prostor. Jejich účelem je zpevňování svahů a zachytávání zeminy, zabraňování sesuvů půdy a vytváření využitelných rovných ploch. Jelikož je na tyto zdi vyvíjen velký tlak, musejí být odolné a pečlivě projektované.
 

Číst dál...

Betonové bloky pro opěrné zdi i mnoho dalších stavebních využití

5.4.2017
 
Hledáte řešení pro budování opěrné zdi, dělicí stěny nebo například oplocení pozemku? Pokud je vaším zájmem především minimalizace finančních nákladů společně s rychlostí a jednoduchostí realizace, potom by využití betonových prvků pro opěrné zdi mohlo být pro vás to pravé.
 

Číst dál...

Jak na stavbu obrubníků?

 
4.4.2017
 
Obrubníky jsou stavební prvky zakončující dlažbu a oddělující ji od ostatního terénu, které zároveň zamezují jejímu vodorovnému posunu. Obrubníky mají význam technologický a stavební, ale mají také smysl optický, jelikož vizuálně rozdělují prostor, a tudíž mohou být také prvkem dekorativním. 
 

Číst dál...

Z betonu lze stavit elegantně a levně – garáže, kanceláře, opěrné zdi i domy

 3.4.2017
 
Většina lidí u nás nemá příliš blízký vztah k betonu coby stavebnímu materiálu pro rodinné domy. Je to pravděpodobně dáno tím, že beton nám evokuje představu nepříliš estetických, šedivých sídlišť tak urputně budovaných v dobách dávno minulých. 
 

Číst dál...

Usazování betonových bloků pro opěrné zdi

Betonové prvky lze využít pro budování opěrných zdí určených ke zpevňování svažitého terénu, k oplocování pozemků, ke stavbě dělicích stěn, palisád, ale i k mnoha dalším účelům. Jejich výhodou jsou nízké pořizovací náklady a snadná a rychlá realizace stavebního projektu. 
 

Číst dál...

Vizuální dělení prostoru zahrady pomocí opěrných zdí a dalších stavebních prvků

 
Zídky, obrubníky a palisády představují v zahradách důležité dělicí prvky, které mají jak estetickou, tak i praktickou funkci a hodnotu. 
 

Číst dál...

Využití různých betonových prvků pro účely zpevnění terénu

Beton mnoho lidí vnímá jako cosi nepřirozeného a nepatřičného, přitom jde o neodmyslitelný materiál v rámci moderní architektury, který má značnou vzhledovou tvárnost a vynikající technické a praktické vlastnosti.
 

Číst dál...

Opěrné zdi jsou nezbytnou stavební úpravou svažitého terénu

Potřebujete vybudovat bazén, parkoviště, garáž nebo zahájit jinou stavbu, ale svažitý terén na vašem pozemku vám to neumožňuje? Pomocí opěrných zdí můžete efektivně získat dostatek prostoru pro jakýkoli projekt. 
 

Číst dál...

Jak na stavbu opěrné zdi?

Opěrné zdi a zídky jsou důležitým stavebním prvkem, který využijeme zejména při zpevňování nestabilního a svažitého terénu. Vytvářejí důležitý terénní předěl i vizuálně rozčleňují prostor. Mohou také mít významnou estetickou funkci. 
 

Číst dál...

Jaké jsou výhody betonového oplocení pozemku?

Přemýšlíte, jakým způsobem vyřešit oplocení vašeho pozemku, aby vás realizace finančně příliš nezatížila, ale výsledek vydržel dlouho a dosahoval potřebných kvalit? Jednou z možností je betonové oplocení. 
 

Číst dál...

Možnosti účinného řešení protihlukových bariér

Realizace protihlukových bariér a stěn je v současné době důležitou otázkou, jelikož problematikou negativního dopadu nadměrného hluku na zdraví se lidé začínají velmi vážně zabývat. Kolem železnic i vozovek proto vyrůstají stále častěji zdi, které by měly nejen lidské zdraví chránit. 

 

Číst dál...

Přemýšlíte, jaký materiál zvolit pro opěrnou zeď – odpovědí mohou být sériové betonové prvky

Opěrné zdi slouží ke zpevnění svažitého terénu a terénních nerovností a uplatňují se při stavbách pozemních komunikací, domů a podobně a také kvůli efektivnějšímu využití prostorů ve špatně dostupných terénech. 
 

Číst dál...

Jak vyrovnat terén pod bazénem?

Chcete-li mít na zahradě klasický nafukovací bazén, je nutné pro něj upravit terén. 
 

Číst dál...

Realizace opěrných zdí z prefabrikovaných betonových prvků

 
Sériově vyráběné prvky betonových opěrných zdí představují alternativu, která jednak ušetří značnou část finančních prostředků, oproti realizaci výstavby z litého betonu, a také klade jen minimální nároky na stavební připravenost.
 

Číst dál...

Opěrné zdi ze sériově vyráběných betonových prvků mohou ušetřit peníze i čas

Dělicí zdi a opěrné stěny z litého betonu jsou běžné, ale jejich realizace je finančně poměrně nákladná a také náročná na stavební připravenost. Pokud vám záleží na úspoře finančních prostředků a chcete jednoduché a rychlé řešení, zvolte raději prefabrikované prvky opěrných zdí. 
 

Číst dál...

Realizace opěrných zdí s pomocí prefabrikovaných betonových prvků

 
Opěrné zdi z litého betonu jsou finančně i stavebně náročné. Existuje však alternativa v podobě sériově vyráběných betonových bloků, které lze využít ke stejným účelům s mnohem nižšími náklady a také s minimálními nároky na stavební připravenost.
 

Číst dál...

Prefabrikované prvky opěrných zdí jako levnější varianta litého betonu

 
Stavba dělicích stěn ve skládkách sypkých materiálů a na hnojištích, výstavba obrubníků, zpevňování svažitého terénu, realizace pozemních komunikací, revitalizace nebo regulace toků a mnoho dalšího. Všude tady mohou najít své uplatnění sériově vyráběné betonové prvky opěrných zdí.
 

Číst dál...

Opěrné zdi z prefabrikovaných betonových prvků jako náhrada litého betonu

Prefabrikované prvky určené pro realizaci opěrných a dělicích zdí představují cenově i prakticky velice výhodné řešení.
 

Číst dál...

Prefabrikované betonové opěrné zdi jako plnohodnotná náhrada zdí z litého betonu

Zdá se vám řešení opěrných zdí pomocí litého betonu příliš drahé a náročné? Máme pro vás mnohem jednodušší řešení, díky kterému navíc ušetříte i více než polovinu finančních prostředků.
 

Číst dál...

Opěrné zdi z prefabrikovaných bloků pro maximální úsporu nákladů

Silážní žlaby, obrubníky, dělicí stěny skládek a hnojišť, stavební prvky při budování a opravě dopravních komunikací, ale také při renovacích a regulacích vodních toků a v bezpočtu dalších stavebních situací se uplatňují opěrné zdi z „L“ a „T“ prvků.

Číst dál...

Opěrné zdi z prefabrikovaných prvků na míru vašemu stavebnímu projektu

 
Prefabrikované betonové prvky pro opěrné zdi, dělicí stěny a podobně jsou alternativou použití litého betonu. Toto řešení má však celou řadu výhod.
 

Číst dál...

Ušetřete až 60 % nákladů s prefabrikovanou opěrnou zdí

 
Opěrné zdi jsou důležitým stavebním prvkem, ale jejich zhotovení z litého betonu bývá poměrně finančně nákladné. Existuje však mnohem levnější a jednodušší alternativa, která může přinést úsporu i více než poloviny nákladů – a to při zachování všech potřebných vlastností, které od zdi očekáváte.
 

Číst dál...

Opěrné zdi z betonu mají řadu výhod

Potřebujete postavit opěrnou zeď, ale využití litého betonu by pro vás byl příliš velký zásah do rozpočtu? Využijte prefabrikované betonové opěrné zdi, které jsou podstatně cenově dostupnější a svůj účel splní stejně dobře.
 

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: | Betonové garáže | Kotce pro psy | Přístřešky na auta | Pokládka zámkové dlažby | Pergoly | Zimní zahrady | Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Zastřešení |


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l