5.2.2018

Jakou funkci má vlastně opěrná zeď? Velice širokou a účelnou. Mnoho lidí netuší, že nejde jenom o průmyslový prvek, stejně dobře se dá využít i u soukromých staveb. Ukážeme si jak.

 

Zdi se dají využít nejenom u průmyslových staveb oprn zdi 3

Především musíme v úvodu zdůraznit, že hotová opěrná zeď je nutná k tomu, aby dokázala účinně podepřít zeminu. Dokáže efektivně zabraňovat sesuvům půdy. Umí zeminu udržet pod určitým úhlem. Jakkoli se někomu může zdát, že s velkým množstvím zeminy pracujete jenom u průmyslových staveb, není tomu zcela tak. Samozřejmě, že když budujete třeba novou dálnici nebo přehradu, manipulujete s mnohem větším množstvím zeminy, než v případě stavby rodinného domku. Pravda je ale taková, že i výkopy v případě rodinného domku a úpravy zahrady znamenají velkou masu zeminy.

 

Udrží velké množství zeminy

Právě z výše uvedených důvodů není problém využít hotovou opěrnou zeď i v případě soukromé stavby rodinného domu nebo úprav soukromé zahrady. Vždy jde samozřejmě o to, jaké množství zeminy potřebujete udržet. Podle toho se vybírá hotová opěrná zeď a její rozměry. V nabídce jsou totiž různé rozměry, takže si můžete vybrat zeď přesně podle svých požadavků. Proč vlastně jsou hotové opěrné zdi tak využívané? Především proto, že hodně ulehčují práci.

 

Hodí se na terénní úpravy zahrady

Stavba probíhá rychleji a efektivněji, když využíváte už hotové prvky z litého betonu. Zároveň vám hotové opěrné zdi ušetří spoustu práce. Obejdete se bez bednění v různých místech stavby, nepotřebujete připravovat a míchat beton, sledovat jeho stabilní kvalitu. Jinými slovy vyrábět si prvky z litého betonu svépomocí je náročné a nemáte zaručenu kvalitu. Ovšem při použití hotových zdí významně ušetříte. Například můžete z hotových zdí vybudovat terénní úpravy zahrady,