29.11.2017

Spousta lidí zdlouhavě staví a tráví čas tím, že buduje objekty z litého betonu. Přitom je to časově náročné a také nesmírně drahé. Rozhodně se to nevyplatí. Investujete do tohoto postupu spoustu času, práce a energie a nemá to valný význam. Mnohdy se vám ani nepodaří vyrobit beton, který by měl stabilní kvalitu. Mnohem lepším řešením je koupit si hotové opěrné zdi.

 

Ušetříte spoustu nákladů oprn zdi 3

Je naprosto jasné a nezpochybnitelné, že prefabrikované betonové zdi vás vyjdou mnohem levněji. Tedy pokud budete náklady na ně vynaložené porovnávat s vlastní výrobou zdí z litého betonu. Seriózní analýzy totiž ukazují, že tímto způsobem dokážete bez potíží ušetřit klidně až 60 % nákladů, a to už za to určitě stojí, nemyslíte? Finanční úspora v takovéto výši je samozřejmě velmi významná, ovšem neméně významná je i úspora časová., kterou musíte brát také v úvahu.

 

Hodí se na průmyslové i soukromí stavby

Právě kvůli úsporám se v posledních letech stávají betonové opěrné stěny velice oblíbeným stavebním prvkem, který nachází opravdu velice široké uplatnění. Vyskytují se v celé řadě projektů od průmyslových, hospodářských, dopravních a vodních staveb, až po menší stavby soukromé. Právě celá řada soukromých stavitelů nyní objevuje jejich výhody například v oblasti zadržení zeminy při terénních úpravách na svých pozemcích, ale samozřejmě nejenom na nich.

 

Mimořádně odolné stavební prvky

Navíc betonové zdi mají různé tvary, a to T nebo L. Jsou velice odolné klimatickým vlivům, což je nesmírně důležité. Ať prší, sněží, svítí slunce, je mlha, mráz, hotové betonové zdi se nic nestane. Je nesmírně pevná a odolná. Má velice dlouhou životnost s minimálními, respektive prakticky žádnými změnami. Také je velké plus, že jsou k dispozici ve velice široké škále různých rozměrů. Můžete si tak doslova a do písmene vybrat zeď podle svých požadavků a přání.