12.10.2017

Patříte mezi ty v uvozovkách šťastlivce, kteří mají pro stavbu svého rodinného domu, chalupy či chaty pozemek ve svahu? Pokud ano nejspíše vám nezbylo nic jiného než se tak nějak smířit s tím, že si musíte stavbu takříkajíc zakousnout do svahu. Není prostě jiné řešení. Nejspíš ale dumáte nad tím, jak vyřešit terénní úpravy. Nabízí se jedna možnost: opěrné zdi.

Zajistíte si potřebné terénní úpravyoprn zdi 2

Velmi brzy pochopíte, že na to, abyste mohli po svém pozemku chodit, nebo na něm dokonce něco pěstovat je potřeba jedna věc: upravit ho. Vlastně nezbývá jiná cesta. Než ho proměnit v jakési terasy. Mezi nimi potom zajistit průchod v podobě schodiště. Opěrné zdi vám tyto úpravy velmi významně usnadní. Dokážou totiž bez problémů udržet i opravdu velikou masu hlíny, která by se jinak zřítila. Navíc vám umožní zvládnout potřebné terénní úpravy během velmi krátkého časového úseku.

Svépomocí budujete i několik let

Pokud byste chtěli dělat schodišťové terasy z litého betonu svépomocí, máte práci na několik měsíců, a pokud patříte mezi časově hodně vytížené lidi, kteří se budování mohou věnovat třeba jenom o víkendu, klidně to může trvat i několik let. A takhle dlouho trávit čas terénními úpravami vlastní zahrady, do toho se většinou nikomu nechce. Naštěstí jsou tu zdi opěrné, které vám umožní zvládnout tento nelehký úkol mnohem rychleji a se ctí. Také vám zaručují beton vždy naprosto stejné kvality.

Počítáte materiál i práci

Za druhé hotové opěrné zdi znamenají pro vás nemalou úsporu nákladů. Odborníci uvádějí, že kdybyste si porovnali stavbu litých betonových zdí budovaných svépomocí a hotové dodané zdi, vyjdou vás právě prefabrikované zdi až o 60 % levněji. Musíte do stavby svépomocí totiž zahrnout veškeré náklady na nákup stavebního materiálu na výrobu betonu, a kromě toho i čas práce. Když už nic jiného, tak právě takováto jednoznačně vycházející kalkulace by vás měla přesvědčit o tom, co je pro vás výhodnější.