23.9.2017

Máte-li pozemek ve svahu, možná bojujete se sesuvy půdy. Není to rozhodně nic příjemného, když se snažíte půdu zachytit a co pár dní ji vidíte nepříjemně vyvalenou. Naštěstí existují vhodná opatření, s jejichž pomocí se tomuto jevu dá zabránit. Hotové opěrné zdi, dokážou pořádnou masu zeminy udržet pod určitým úhlem a nezbortí se.

 

Musíte znát tlak zeminyphoca thumb l oprn zdi

Samozřejmě výběr a instalace hotové opěrné zdi je značně náročný úkol, ke kterému musíte přistoupit opravdu zodpovědně. Proto ještě než začnete uvažovat o tom, jakou zeď koupíte, měli byste si nejdříve zjistit, o jako velkou masu zeminy se jedná. Tedy kolik zeminy musí zeď zadržet. Z toho jednoznačně vyplyne, jaký vlastně bude na zeď kladen tlak. Podle tohoto parametru a rozměrů zdi musíte vlastní zeď vybírat. Jestliže byste výběr podcenili a zvolili zeď, jež zvládne pouze malý tlak, hromada zeminy ji vyvrátí.

 

Zrychlíte a zefektivníte stavbu

Nejste-li si jisti, jak velkou zeď vybrat, nebojte se poradit s odborníky. Ti vám velice ochotně pomohou. Nemusíte se potom bát, že uděláte chybu. Betonové bloky na opěrné zdi vám velmi pomohou. Dokážou udržet váhu zeminy. Minimalizujete také nutnost zemních prací a ušetříte zároveň čas. Použití těchto bloků se tedy vyplatí. Výrazně zrychlíte stavbu, budete mít mnohem snáz a dříve upravené okolí kolem stavby, což je právě záležitost hotových opěrných zdí.

Získáte úspory v rozpočtu

Bez nadsázky se dá říci, že betonové prvky pro opěrné zdi vám jednoznačně přinesou úspory v rozpočtu stavby a o to jde především. Nemusíte si dělat starosti s přípravou litého betonu, protože pracujete už s hotovými, přesně definovanými bloky, které vám zaručují určité vlastnosti. Nestavíte různá bednění, nemícháte beton, nemusíte sledovat jeho kvalitu. Přijdete už k hotovému. Nákladní technika vám přiveze zdi a ty prostě umístíte podle potřeby.