7.9.2017

K čemu betonovat zdi, když si můžete pořídit hotové? Ano, je to tak.  Nemusíte betonovat různé prvky na stavbách. Můžete si je pořídit hotové a ušetříte spoustu času, peněz, energie. Využití je velice široké. Možná budete žasnout, kde všude se s prvky v podobě opěrných zdí setkáte.

Hodí se nejenom pro průmyslové užitíoprn zdi 3

Nejrůznější průmyslové stavby v hojné míře užívají hotových opěrných zdí. Vodohospodářské, dopravní i zemědělské stavby, tam všude se setkáte s prvky v podobě těchto zdí. Jsou připraveny nést velkou zátěž v podobě terénu a jejich umístění zde je opodstatněné. Nejde ale jediný segment využití. Úplně stejně se tady tyto prvky využít i na soukromých stavbách, jenom o tom mnozí nemají tušení. Kde všude opěrné zdi na stavbách rodinných domů, úpravách zahrad upotřebíte?

Zkuste udělat ze zahrady schodiště

Možností je spousta. Betonové bloky na opěrné zdi se dají téměř neomezeně využít k terénním úpravám zahrady umístěné ve svahu. Právě velká nosnost betonu umožňuje, že bloky dokážou zadržet obrovské množství zeminy. Jestliže tedy chcete zahradní svah proměnit v jakési schody se stupínky, na kterých budete něco pěstovat, tyto zdi vám k tomu dají jedinečnou příležitost. Nabízí se různá výšková odstupňování, takže si vyberete podle toho, jak velkou terénní výšku potřebujete udržet.

Nemusíte se bát padajícího kamení

Další příležitostí, kde se betonová opěrná zeď bude hodit, je stavba parkoviště. Pokud potřebujete parking pro svůj vůz doslova a do písmene zakousnout do terénu, obvykle do svahu, opět vám výborně poslouží hotová zeď. Zadrží masu svahu a vy se nemusíte bát, že by se na vašeho plechového miláčka vysypala hlína nebo kamení sklouzávající po svahu. Získáváte tak prostor pro vybudování přístřešku nebo přímo garáže.