8.8.2017
 
Proč jsou hotové betonové zdi tak oblíbeným stavebním prvkem? Proč jejich předností využívá stále více lidí – stavebníků? Jednoduše proto, že tyto zdi mohou výrazně zrychlit a zkrátit stavbu. Jejich použití také dokáže výrazně snížit vynaložené náklady. K čemu se hodí a kde je můžete očekávat? 
 
 

Hodí se pro malé i velké stavby 

Základním úkolem hotových opěrných betonových zdí je hlavně zpevnění terénu. Hotové betonové opěrné zdi se hodí se všude tam, kde je třeba zabránit sesuvu půdy. Uplatní se tedy hlavně při práci ve svažitém terénu. Najdeme je v bezpočtu nejrůznějších staveb, kde dokonale plní svoji funkci. Hodí se při stavbě domu, garáže, průmyslových, dopravních i zemědělských staveb, ale i při úpravě vodních toků. Využití je tedy skutečně široké a nabízí se jak u celé škály průmyslových staveb, tak i u menších soukromých staveb. 
 

Přizpůsobení konkrétním projektům není problém 

Velká variabilita hotových opěrných zdí patří mezi velké přednosti. Hodí se vám menší hotová opěrná betonová zeď, díky které si vytvoříte ve svahu u plotu své zahrady vykousnuté parkoviště pro svůj vůz? Není problém ji sehnat. Ovšem stejně tak můžete koupit velké betonové segmenty, s nimiž třeba při průmyslových stavbách vyztužíte koryto vodního toku. Zároveň se zdi dají bez potíží také přizpůsobit konkrétním stavebním projektům na míru. 
 
 

Můžete mít malé i velké zdi 

Samozřejmě musíme dodat, že základ hotových opěrných betonových zdí tvoří prvky typu T, L a také opěrné rohové zdi. Z těchto tří prvků je bez potíží možné poskládat prakticky cokoli. Sériově se vyrábí prvky různých velikostí s výškou od 55 až 405 mm, délka potom bývá od 49 do 99 cm. Můžete si tedy vybrat délku a šířku zdí od malých až po opravdu velmi vysoké. Konkrétní výběr se samozřejmě odvíjí od vašich potřeb.