2.8.2017
 
Máte pozemek na svahu a štve vás, že se hlína při dešti splachuje dolů a nemůžete tu nic pořádně pěstovat? V takovém případě nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že prostě máte zahradu na kopci a pokusit se z toho vytěžit maximum. Jednoduše proměnit svůj pozemek v terasovité schodiště. Pomohou vám v tom hotové opěrné zdi.
 
 

Suchá stavebnice ušetří peníze 

V případě, že byste se pustili do budování teras ve vaší svažité zahradě na vlastní pěst, nejspíše by vás to brzy přestalo bavit. Je to totiž finančně extrémně nákladné a také byste do toho vložili neúměrně mnoho energie, která by se vám sotva vrátila a výsledek by byl dost nejistý. Mnohem lepším řešením je využít hotové opěrné zdi. Suché stavebnice z již hotových prefabrikátů vám ušetří spoustu peněz, času a zlobení se s neposlušným terénem. 
 

Ujasněte si, co potřebujete

Když uvažujete o terénních úpravách, berte v úvahu nejenom samotnou funkčnost, tedy jak vytvořit dobrou stavbu, která bude do písmene splňovat vaše požadavky. Myslete i na to, že je třeba si také zajistit nutnou životnost a postarat se o to, aby údržba byla co nejméně náročná.  Zkrátka a jednoduše, hotová opěrná zeď vám bude výborným pomocníkem při vaší stavbě, ale nejdříve byste si měli ujasnit, co a jak potřebujete vybudovat. Jedině s promyšlenou koncepcí dosáhnete optimálního výsledku. 
 

Prozkoumejte terén

Především si nejprve přesně ujasněte, jaká je velikost svahu, který budete následně upravovat. Uvědomte si, jaký má tento svah sklon. Za další jaké je složení terénu. Úplně jinak se totiž bude pracovat s převážně písčitým terénem, jinak s jílovitou půdou, odlišně i s půdou, která je trvale podmáčená nebo kde je černozem. Výsledkem podrobného zmapování terénu by mělo být následné konstrukční řešení celé operace. Brzy vám pak bude jasno, jaké betonové opěrné zdi použít.