6.7.2017
 
Být se stavbou co nejrychleji hotov, to je sen každého stavebníka. Naštěstí existují cesty, jak si stavbu podstatně zjednodušit a zrychlit. Nestavějte svépomocí, je to příliš nákladné a zdlouhavé. Vyzkoušejte jiné cesty, které vám opravdu výrazně ušetří čas i peníze. Jsou to betonové opěrné zdi.
 

Z různých prvků postavíte cokoli 

 
Paleta použití hotových opěrných zdí je skutečně velice široká. Máte pro stavbu zdí k dispozici různé prvky, z nichž je možné podle potřeby hotové opěrné zdi skládat. Jsou to především tři typy prvků, a to „T“, „L“ a také rohová řešení. Použitím různých těchto prvků můžete složit prakticky jakoukoliv zeď podle vlastní volby. V zásadě jde o velmi jednouchou skládačku, s níž můžete velice efektivně pracovat. Proto využijte hotových betonových opěrných zdí. 
 

Do zemědělství i na silnice 

 
K čemu se tyto zdi hodí? V podstatě ke všemu. Prvky tvaru „T“ získávají ohromné využití jako dělicí stěny nejrůznějším staveb. Hodí se třeba u zemědělských staveb jako stavební prvek pro silážní žlaby, skládky, hnojiště, ale třeba i u dopravních staveb na nejrůznější příčky. Velice úspěšně dokážou také vyrovnávat různé výškové rozdíly v terénu. Tato vlastnost se hodí třeba během stavby parkovišť, dále různých silničních komunikací, při úpravě koryt vodních toků. 
 

Ověřte si, zda stěna vydrží tlak 

 
Nabídka obsahuje hned několik různých standardních rozměrů, z nichž se dá vybírat. Jistě se zde nachází ideální hotová opěrná zeď i pro vás. Od terénu, který najdete v místě osazení a také od materiálu, který má stěna zadržet (hlína, sloupec vody) se odvíjí síla stěny a rovněž i vyztužení kostry opěrných prvků. Vždy je to dobré zkonzultovat, aby stěna vydržela požadovaný nápor. Montáž s pomocí jeřábu není nijak složitá, navíc není třeba ani nijak náročné stavební přípravy.