22.6.2017
 
Cena a zase cena. V posledních letech je pro stavebníky alfou a omegou jejich práce. Každý chce stavět co nejlevněji. Nikdo nechce zbytečně utrácet své těžce vydělané peníze. Proto se hledají co nejlevnější materiály pro stavbu. Hledání levných řešení by ale nikdy nemělo jít na úkor kvality. Opěrné zdi přitom bez problémů splňují oba požadavky – vysokou kvalitu i nízkou cenu.
 

Významná úspora nákladů 

 

Každý, kdo hledá nízkou cenu, bude spokojen, pokud jde o betonové opěrné zdi. Když totiž srovnáte, co stojí hotová opěrná zeď a co stojí lité bloky betonu, zjistíte, že betonová opěrná zeď může být až o 60 % levnější. To je samozřejmě opravdu významná úspora stavebních nákladů. Dostáváte se tak na polovinu nebo méně z původní předpokládané částky, kterou jste plánovali za betonové prvky vynaložit. 
 

Maximální odolnost je velké plus 

 

Sortiment hotových betonových zdí je navíc skutečně široký. Máte k dispozici na výběr opěrné zdi tvaru T a tvaru L, dále také rohové opěrné zdi, to vše ve spoustě různých rozměrů, takže si můžete vybrat, co vám bude nejvíce vyhovovat. Samozřejmostí je vysoká odolnost betonových opěrných zdí vůči klimatickým vlivům a jejich změnám. Je pravdou, že betonové opěrné prvky mají téměř neomezenou životnost, což je samozřejmě skutečně velké plus. 
 

Široká variabilita použití

 

Právě mimořádně dlouhá životnost předurčuje betonové opěrné zdi pro různé typy stavebních projektů, kde je třeba, aby vydrželo velmi dlouho. Hotové opěrné zdi se využívají jako obrubníky, pro renovaci vodních toků na vyztužení jejich koryt, dále k výstavbě a úpravě silnic, jako dělicí stěny, hnojiště, skládky, silážní žlaby. Jejich použití je tedy skutečně široké a velmi variabilní, vždy se přizpůsobí konkrétním potřebám. Bonusem navíc je minimální náročnost na údržbu.