19.6.2017
 
„Proč bych si měl kupovat hotovou opěrnou zeď, vždyť si mohu zeď postavit sám,“ říkáte si možná. Je to samozřejmě vaše rozhodnutí, ve kterém vám nikdo nemůže bránit, ale pravda je taková, že betonové opěrné zdi jsou stále populárnější. Ne nadarmo je využívá stále více stavebníků a po výčtu jejich výhod možná přesvědčíme k jejich vyzkoušení i vás. 
 
 

Nikdy se nedostanete na tak nízkou cenu 

Porovnáte-li stavbu opěrné zdi bez základů nebo využití litých betonových bloků s hotovými opěrnými zdmi, narazíte na celou řadu předností. Především, když si spočítáte náklady, které vás bude stát vyrobení bloku litého betonu, dost možná budete nepříjemně překvapeni. Hotová betonová opěrná zeď v tomto srovnání vychází jednoznačně vítězně. Díky tomu, že se vyrábí sériově, a to ve skutečně velkých sériích, je velice levná. Při stavbě zdi svépomocí se ve svých nákladech sotva dostanete na tak nízkou cenu. Instalace zdi je velice jednoduchá a tím pádem také mimořádně rychlá. Není tak náročná ani na stavební připravenost. Takže během chvilky získáte v podstatě bez námahy funkční zeď, která vydrží velmi dlouho.
 

Nepodaří se dodržet stejné podmínky 

Zároveň betonové opěrné zdi nabízejí velmi dlouhou, prakticky neomezenou životnost.
 
Klidně mohou na svém místě stát třeba desítky let bez jakéhokoli poškození. Výborně odolávají mrazu, vlhkosti a dalším klimatickým vlivům. Rozhodně jsou mnohem odolnější tyto hotové zdi, než zdi, které si postavíte sami. Většinou totiž se vám třeba nepodaří dodržet během stavby stejné podmínky, což se promítne i do celkové odolnosti stavby. U hotových zdí jsou ale totožné podmínky výroby vždy 100% zaručeny. Dalším plusem jsou nulové nároky na údržbu zdi, takže vám v průběhu let v souvislosti se zdí nevznikají žádné další nároky. Velmi dobrá je také stabilita a pevnost zdi.