23.5.2017
 
Hledáte rychlé, finančně nenáročné a trvanlivé řešení pro realizaci například opěrných zdí, dělicích stěn, oplocení pozemku, tvorbu protihlukových bariér u pozemních komunikací a železnic nebo třeba pro potřeby úpravy a regulace vodních toků. Prefabrikované betonové prvky pro opěrné zdi mohou nabídnout skvělé vlastnosti a oceníte i nenáročnost stavebních příprav a jednoduchost realizace.
 

 

Co jsou betonové prvky pro opěrné zdi a proč si je vybrat?

Jedná se o monolitické železobetonové jednotky z vysoce kvalitního betonu, které jsou vytvářeny na zakázku s parametry zadanými investorem podle potřeb konkrétního projektu. Základní tvary jsou však L a T plus speciální rohové prvky.  
 
Tyto betonové prvky mají celou řadu výhod. Jejich použití umožňuje úsporu finančních prostředků i času na stavební přípravy. Jsou velmi univerzální a vynikají obrovskou odolností a dlouhou životností. Je možné je použít i pro velmi zatěžované zdi, ve vlhkém prostředí a podobně. Jsou bezúdržbové a s téměř neomezenou trvanlivostí. 
 

Doprava prvků na stavbu a skladování

Jednotlivé prvky pro opěrné zdi se na staveniště dopravují nákladním vozidlem, zpravidla na europaletách. Pro vykládku je vhodné použít JCB stroj. Betonové bloky je pak vhodné skladovat na rovné ploše (pokud nejsou na paletách, tak je vhodné jako podklad použít například dlouhé dřevěné desky) a jednotlivé prvky prokládat příhodným materiálem, který zabrání jejich poškození. 
 
 

Instalace prvků

Jednotlivé prvky jsou vybaveny úchyty a manipulace s nimi probíhá zpravidla pomocí jeřábové techniky. Usazují se do předpřipravených základů s optimální podkladní vrstvou a provedenou drenáží. Po umístění se díly propojí pomocí oce