22.5.2017

Máte dům u rušné silnice nebo železnice? Neustálý hluk je nesmírně obtěžující a výraznější a soustavná hlučnost může mít i vážné zdravotní dopady, nemluvě o dopadu na psychickou pohodu a kvalitu života. Volbou vhodného oplocení pozemku však můžete dosáhnout značné úlevy a izolace od okolního ruchu. 
 
 
Z hlediska zvukové izolace je velmi nejvýhodnější volbou beton. Ten se proto velmi často používá i při stavbě protihlukových bariér u dálnic a železnic. Betonové ploty přitom mohou mít mnoho různých podob a mohou splnit i náročné požadavky na vkus a estetiku. 
 

Betonové ploty se vzorem

Betonové ploty jsou dnes vyráběny v bezpočtu designových a tvarových provedeních, s různými vzory, v různých barvách a podobně. Betonový plot tak může být imitací cihlové zdi, kamenné hradby nebo i dřevěného oplocení. 
 
Betonové ploty jsou vyráběny v oboustranném i jednostranném provedení, záleží na vašich nárocích. Jejich instalace je jednoduchá, jsou bezúdržbové a jejich životnost je obrovská. 
 

Prvky pro opěrné zdi a gabiony 

Pokud vám příliš nezáleží na sofistikovaném vzhledu a požadujete hlavně funkčnost, životnost a nízké náklady, potom je ideální variantou oplocení z betonových prvků pro opěrné zdi. Tyto monolitické, železobetonové bloky pro opěrné zdi mají vynikající protihlukové vlastnosti, obrovskou odolnost a trvanlivost. 
 
Kromě realizace opěrných zdí a stěn se používají právě pro akustické bariéry. Nevyžadují žádnou údržbu a jejich cena i instalace je rychlá a nenákladná. 
 
Jako vhodný materiál pro plot, který má omezit hluk z okolí, se jeví také gabiony. Jejich výhodou je vysoká estetická hodnota, snadná realizace, odolnost vůči vlhkosti a dlouhá životnost.