9.5.2017

Potřebujete bezpečně, jednoduše a trvale oplotit svůj pozemek a uvažujete, jaký typ plotu a materiál bude nabízet onen ideální poměr ceny a „výkonu“? Ačkoli se při slově beton mnohým ještě dnes protáčejí panenky, rozhodně byste tuto variantu neměli odsuzovat. 

 
Betonový plot může být v mnoha ohledech skutečně optimální variantou a vůbec se nemusíte bát nepřijatelného vzhledu. Moderní ploty z betonových dílců můžete směle použít i pro ohrazení vily nebo rodinného domu – jejich vzhled může být totiž velmi atraktivní. 
 

Dekorované betonové ploty jsou esteticky příjemné i „nedobytné“ 

V současnosti jsou oboustranné, dekorované betonové ploty velmi oblíbené. Existuje nepřeberné množství designů, rozměrů jednotlivých dílců, dekórů a podobně. Výsledný betonový plot tak může věrně napodobovat například kamennou nebo cihlovou zeď, či dokonce dřevěnou palisádu. Oproti těmto materiálům má však beton řadu jednoznačných výhod.
Mezi hlavní výhody betonu coby materiálu pro oplocení patří jeho životnost, která se počítá na mnoho desítek let – a to i při minimální potřebě údržby. Beton je navíc po všech stránkách odolný, a tudíž poskytuje maximální bezpečí oplocenému prostoru. Betonové ploty z dílů jsou navíc nenáročné na montáž i na opravy – případná výměna jednotlivých dílců je velmi snadná. 
 

Bloky pro opěrné zdi

Pokud vás však příliš nezajímá vzhled oplocení a požadujete zejména účelnost, odolnost a nízkou cenu – je tu ještě další možnost. Využít můžete betonové prvky pro opěrné zdi. Jedná se o prefabrikáty tvaru T nebo L využívané pro opěrné zdi upravující svažitý terén, ale také pro různé dělicí stěny, oplocení a protihlukové bariéry. Betonové bloky pro opěrné zdi jsou cenově velmi výhodným řešením s takřka neomezenou životností s nulovou potřebou údržby.