4.5.2017
 
Opěrné zdi jsou důležitým stavebním prvkem využívaným při zpevňování svažitého terénu, vytváření rovných ploch, při úpravách břehů vodních toků, v zahradách, parcích a podobně. Opěrné zdi musejí snášet vysoké zatížení a obtížné podmínky, a proto je třeba zvolit vhodný materiál.
 
 

Obrovská životnost 

Betonové prvky pro opěrné zdi jsou monolitické železobetonové bloky ve tvaru L nebo T, které díky použití prvotřídního betonu dokáží vzdorovat vlhkosti, extrémním podmínkám i mechanickému poškození, tlaku, tahu i dalším nepříznivým a zátěžovým vlivům a okolnostem. Životnost těchto bloků je prakticky neomezená a přitom nevyžadují žádnou údržbu. 
 

Významná úspora nákladů 

Opěrné zdi z betonových bloků splňují to, co většina investorů požaduje – za minimální náklady můžete mít zeď, která bude trvanlivá a bezúdržbová. Úspora nákladů oproti jiným způsobům řešení a jiným materiálům přitom může být i několik desítek procent. 
 

Minimální nároky na stavební připravenost

Realizace opěrných zdí z betonových bloků nevyžaduje žádné zvláštní stavební přípravy. Bloky jsou snadno manipulovatelné a ukládají se do štěrkového lože. Následuje propojení a zasypání, čímž je stavba prakticky hotová. 
 
 

Široké možnosti využití 

Betonové prvky pro opěrné zdi lze použít i k mnoha dalším stavebním účelům. Posloužit mohou při budování dělicích stěn, oplocení pozemků, skládek a podobně. Uplatní se například při budování silážních jam a díky vynikajícím zvukově izolačním vlastnostem jsou vyhledávaným materiálem pro budování akustických bariér u železnic, silnic a podobně. 
 

Přizpůsobitelnost 

Betonové prvky pro opěrné zdi sice mají standardní tvar, ale konkrétní rozměry a parametry se vždy odvíjejí od potřeb projektu, pro který jsou určeny.