26.4.2017
 
Beton je dnes všudypřítomný, díky skvělé odolnosti vůči tlaku i tahu (v případě železobetonu), povětrnostním vlivům, nízké ceně materiálu a téměř nulovým nárokům na údržbu se používá u obytných domů i dalších budov, pro zpevňující opěrně zdi, oplocení, dělicí stěny, dlažby a tak dále.
 
 
Pokud vám při představě domu z betonu vytane na mysli představa studeného, šedivého paneláku, kde je slyšet každé slovo od sklepa až do třetího patra – můžete být klidní. Moderní betonové domy dávno někde zcela jinde. 
 
Dům do půl roku a s úsporou prostoru i peněz?
 
Dům z masivní betonové konstrukce má skutečně významné výhody, jednou z nich je rychlost – stavba může být hotová do půl roku, ale už třeba i za dva měsíce – další předností je úspora finančních prostředků a místa oproti zděným budovám. Při stejných vnějších rozměrech může betonový dům disponovat až 10 % vnějšího místa navíc. 
 

Betonové domy dnes už nejsou studené a nákladné na vytápění – právě naopak

Domy z betonu už dnes netrápí ani izolační problémy, naopak moderní domy mají skvělé tepelně izolační vlastnosti odpovídající nízkoenergetickým nebo i pasivním stavbám. Životnost těchto domů je přitom prakticky neomezená. Díky obrovské tvárnosti betonu je umožněna vysoká architektonická rozmanitost.
 
 

Betonové garáže, prodejny i kanceláře – ušetřete peníze, čas i prostor díky jednomu materiálu

Stále oblíbenější je také využívání prefabrikovaných betonových garáží, kanceláří a dalších jednotek pro komerční i obytné účely. Moderní betonové směsi v sobě kombinují vynikající univerzální vlastnosti, které se uplatní v bezpočtu projektů, staveb a podobně.