5.4.2017
 
Hledáte řešení pro budování opěrné zdi, dělicí stěny nebo například oplocení pozemku? Pokud je vaším zájmem především minimalizace finančních nákladů společně s rychlostí a jednoduchostí realizace, potom by využití betonových prvků pro opěrné zdi mohlo být pro vás to pravé.
 

Betonové opěrné zdi vydrží i bez údržby téměř neomezeně dlouhou dobu

Nízká pořizovací cena a malé nároky na stavební připravenost však nejsou jediné výhody, které betonové opěrné zdi přinášejí. Jedná se také o alternativu, která slibuje téměř neomezenou životnost realizované stavby bez potřeby pravidelné údržby. 
 
Betonové bloky na opěrné zdi jsou vyráběny sériově z vysoce kvalitního materiálu a disponují pozoruhodnou odolností vůči mechanickému poškození, zatížení a také nepříznivým klimatickým podmínkám, jako je například vlhkost nebo extrémní mráz. Jejich výhodou jsou také vynikající zvukově izolační vlastnosti, takže je možné tyto bloky využít i například při budování protihlukových stěn podél dálnic, železnic, okolo pozemků apod.
 

Sériově vyráběné prvky se vyrábějí zakázkově pro účely konkrétní stavby – jejich přizpůsobitelnost je vysoká

Prefabrikované betonové bloky lze využít také při výstavbě silážních jam, pozemních komunikací, při pokládání obrubníků a k mnoha dalším účelům.
 
Ačkoli jsou tyto bloky vyráběny v několika základních tvarech: L, T a rohové opěrné zdi; konečné parametry jsou vždy uzpůsobeny podle konkrétního stavebního projektu. Rozměry, tloušťka, nosnost zatížení, případně další úpravy tedy záleží na přání a potřebách stavby a teprve podle zadání zákazníka jdou do výroby.