3.4.2017
 
Většina lidí u nás nemá příliš blízký vztah k betonu coby stavebnímu materiálu pro rodinné domy. Je to pravděpodobně dáno tím, že beton nám evokuje představu nepříliš estetických, šedivých sídlišť tak urputně budovaných v dobách dávno minulých. 
 
 
Současné stavby z prefabrikovaných betonových dílů jsou však s klasickými paneláky naprosto neporovnatelné, a to nejen co se týče vzhledu, ale také vlastností. Moderní typy stavebního betonu mají na rozdíl od klasického betonu velmi dobré tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Panelové domy, kde jste z třetího patra slyšeli, co se děje v přízemí, jsou minulostí.
 

Prefabrikované betonové domy mají dobré izolační vlastnosti a významně s nimi ušetříte 

Jedná se o materiál, který je nesmírně odolný vůči povětrnostním podmínkám, extrémním teplotám, tlaku i mechanickému poškození. Montované stavby z betonu mají navíc výhodu vysoké rychlosti realizace a nízkých pořizovacích nákladů. 
 
Nové prefabrikované betonové domy jsou skládány jako stavebnice, jednotlivé díly jsou vytvořeny kompletně již ve výrobně a jedná se o velkorozměrné části. Připravena je již také elektroinstalace, rozvody apod. Poté stačí dát vše dohromady. Tato stavební nenáročnost znamená obrovskou úsporu času i financí. 
 
Zatímco prefabrikované domy ještě nejsou u nás tak rozšířené, velice oblíbené jsou betonové garáže, kanceláře, prodejny a další prostory vytvořené obdobně, z betonových prvků. Využít lze také betonové prvky pro opěrné zdi jako oplocení pozemku, pro terénní úpravy a podobně.
 
Opěrné zdi a ploty z betonových dílců jsou odolné, trvanlivé a bezúdržbové při minimálních nákladech na realizaci.