Beton mnoho lidí vnímá jako cosi nepřirozeného a nepatřičného, přitom jde o neodmyslitelný materiál v rámci moderní architektury, který má značnou vzhledovou tvárnost a vynikající technické a praktické vlastnosti.
 
 
Pro zpevňování a zvyšování stability svažitého terénu, vytváření terénních předělů, ohraničování svahů a další účely je beton ideálním materiálem. 
 

Beton je moderním materiálem s velkým potenciálem

Pro jeho použití svědčí vysoká odolnost vůči vlhkosti i extrémním teplotám, dobrá rezistence vůči působení chemických látek a dalších nepříznivých vlivů. Pevnost a vysoká nosnost – a v neposlední řadě také relativně nízká cena betonových prvků a jednodušší realizace staveb z tohoto materiálu. 
 
Existuje celá řada způsobů využití betonu. Pro účely zpevňování příjezdových cest, parkovacích ploch a jiných zatěžovaných prostorů mohou skvěle posloužit vegetační betonové tvárnice. Tvárnice lze pokládat i strojově, a jelikož se většina takto zpevněné plochy zatravní, přírodní ráz např. zahrady zůstane nenarušen.
 

Využití svahovek, ztraceného bednění nebo betonových bloků

Pro výstavbu palisád, opěrných zdí, plotů a zídek lze pak využít například betonové ztracené bednění nebo např. betonové svahovky, které lze použít pro tvorbu šikmých stěn a zdí a k vytváření esteticky zajímavých, vegetací porostlých svahových zpevnění. 
 
Další možností jsou betonové bloky pro opěrné zdi, které vynikají životností a odolností vůči tlaku a jejich použití může významně omezit finanční náklady a snížit náročnost realizace stavby. Betonové prvky pro opěrné zdi i jiné varianty jsou velice flexibilním stavebním řešením, které zdaleka nemusí mít esteticky nedostačující hodnotu.