Chcete-li mít na zahradě klasický nafukovací bazén, je nutné pro něj upravit terén. 
 
 

Kam umístit bazén

Ne každý chce nebo může mít na zahradě zapuštěný bazén, není proto nutné provádět výkopy pro bazén. Možná si myslíte, že nafukovací bazén jednoduše někde na zahradě postavíte a napustíte. Omyl. Umístění bazénu zvažte velmi pečlivě. Měl by být na jižní straně pozemku a rozhodně ne pod stromy. Měl by být také blízko zdroje vody  a elektřiny. 
 

Terénní úpravy pro bazén

Pod bazénem musí být plocha zcela rovná, proto je potřeba udělat terénní úpravy. Mohlo by se jinak stát, že půl bazénu bude plné vody a druhá bude jako brouzdaliště. Svažitý terén srovnáte tak, že provedete zemní a výkopové práce - na jedné straně kus zeminy odeberete a na druhé jej dosypete. Rovnost terénu zkontrolujete vodováhou. 
 

Správný podklad je důležitý

Dno bazénu ponese nejen tíhu vody, ale také hmotnost koupajících se osob. Z místa, kde bude stát bazén, je potřeba odstranit veškeré ostré kamínky, větvičky i odpadky. Pokud děláte úpravy zahrady, myslete také na plochu pro bazén. Pod bazén můžete položit geotextilii, případně vrstvu polystyrenu, která bazén také tepelně izoluje. 
 

Úprava okolí bazénu

I nadzemní bazén může mít pěkně upravené okolí. Nad bazén můžete umístit velký slunečník, pořídit si musíte krycí plachtu, kterou bazén zakryjete, když není využíván. Zabráníte případnému pádu dětí a zvířat do něj. Nezapomeňte také na solární sprchu, zahradní nábytek. Pokud nechcete mít zcela mokrý trávník, můžete okolí bazénu vydláždit.