Sériově vyráběné prvky betonových opěrných zdí představují alternativu, která jednak ušetří značnou část finančních prostředků, oproti realizaci výstavby z litého betonu, a také klade jen minimální nároky na stavební připravenost.
 
 

Prvky jsou sériově vyráběny a jejich cena je velice příznivá 

Prefabrikované betonové opěrné zdi typu "L", T opěrné prvky nebo potřebná rohová řešení jsou usazovány do připraveného výkopu se štěrkovou lóží – manipulace s těmito prvky se provádí za pomoci jeřábové techniky – poté stačí jednotlivé bloky propojit a zasypat. Jedná se o velice nenáročné řešení, které oceníte zejména, pokud chcete minimalizovat finanční náklady a vyžadujete rychlou realizaci.
 
Z prefabrikovaných betonových bloků je možné vybudovat opěrné a dělicí zdi pro skládky zejména sypkých materiálů nebo hnojiště. Uplatní se při ohrazování pozemků, výstavbě obrubníků, zpevňování svažitých terénu, při stavbách pozemních komunikací nebo realizaci protihlukových zdí u železnic a vozovek i při mnoha jiných stavebních projektech.
 

Parametry prvků se liší podle konkrétního zadání a jsou řešeny na míru daného projektu

Betonové prvky jsou vyráběny na míru konkrétnímu stavebnímu záměru a požadavkům zákazníka. Je možné uzpůsobit jejich rozměry, tloušťku zdí a případně upravit další potřebné parametry v závislosti na povaze daného projektu.
Bloky jsou zpravidla dováženy na europaletách, snadno se skladují a jsou nesmírně odolné vůči mechanickému poškození i nepříznivým klimatickým vlivům. Snadno odolávají i extrémním mrazům, vlhkosti a podobně. Přitom jsou tyto zdi zcela bezúdržbové a jejich životnost je de facto neomezená. 
 
Opěrné zdi z těchto prvků mohou být ideálním a velmi efektivním řešením a díky přizpůsobitelnosti se uplatní na mnoha stavebních projektech.