Stavba dělicích stěn ve skládkách sypkých materiálů a na hnojištích, výstavba obrubníků, zpevňování svažitého terénu, realizace pozemních komunikací, revitalizace nebo regulace toků a mnoho dalšího. Všude tady mohou najít své uplatnění sériově vyráběné betonové prvky opěrných zdí.
 
 
 

Betonové sériové prvky odolávají i nejtěžším podmínkám a jejich životnost je obrovská

Tyto opěrné zdi jsou z prvotřídního betonu a mají téměř neomezenou životnost. Snadno přitom odolávají vysokým tlakům a klimatickým podmínkám, jako je mráz nebo vlhkost, a také mechanickému poškození. Díky svým protihlukovým vlastnostem se také výborně hodí ke stavbě akustických bariér u dopravních komunikací.
 
Prefabrikované opěrné zdi jsou cenově mnohem dostupnější než realizace obdobných staveb z litého betonu. Ušetřit můžete dokonce až 60 % nákladů. Opěrné zdi ze sériových prvků mají přitom stejně dobré vlastnosti, a navíc jsou mnohem méně náročné na stavební připravenost.
 

Několik základních prvků lze uzpůsobit podle potřeb konkrétního stavebního plánu

Tyto prefabrikované části jsou vyráběny v několika základních variantách: L prvky, T prvky a speciální rohová řešení. Samotné rozměry, tloušťka, nosnost zatížení a další parametry prvků jsou pak řešeny přímo se zákazníkem na míru konkrétního projektu.
 
Manipulace s těmito betonovými prvky je velice jednoduchá a provádí se ideálně pomocí jeřábu. Realizace zdí je pak rychlá a nenáročná a vyžaduje minimum příprav. Stačí výkop se štěrkovou lóží, do kterého se prvky ukládají, poté se propojí a zasypou. Jednoduché, rychlé a zejména levné řešení pro téměř jakýkoli projekt je na světě.