Prefabrikované betonové prvky pro opěrné zdi, dělicí stěny a podobně jsou alternativou použití litého betonu. Toto řešení má však celou řadu výhod.
 
 

Cenově výhodné, ale přitom flexibilní řešení s minimálními nároky na stavební připravenost

Tím nejzajímavějším pozitivem je jistě významná úspora finančních prostředků oproti využití litého betonu. Se sériovými betonovými bloky můžete ušetřit i 50 a více procent nákladů. Opěrné zdi z hotových prvků lze navíc realizovat s minimální stavební připraveností. Usazují se do výkopu se štěrkovou lóží a pak je stačí propojit a zasypat.
 
Tyto betonové bloky jsou dodávány jako L prvky nebo T prvky plus potřebná rohová řešení. Při stavbě však oceníte řešení na míru potřebám konkrétního projektu. Podle toho se odvíjí velikost prvků, tloušťka, nosnost zatížení, případně další úpravy.
 
Tyto betonové bloky jsou nesmírně odolné vůči tlaku i klimatickým podmínkám, skvěle vzdorují mrazu (již z výroby mají mírně kuželovitě zakřivené boční stěny proti poškození nízkými teplotami), vlhkosti i dalším negativním vlivům.
 

Rozsáhlé možnosti využití a obrovská odolnost a životnost 

Škála využití těchto prvků je velmi široká, běžně se užívají jako protihlukové stěny u železnic a dálnic, k budování obrubníků, zpevňování svažitého terénu, k realizaci dělicích a opěrných stěn u skládek, hnojišť a podobně, k ohrazování pozemku, při budování komunikací a k mnoha dalším účelům. 
 
Oceníte jistě také velice snadnou manipulaci, bloky jsou zpravidla dopravovány na paletách, snadno se skladují a usazování probíhá pomocí jeřábu. 
 
Tyto betonové opěrné zdi jsou zcela bezúdržbové a jejich životnost je i při relativně nízkých nákladech velice vysoká nebo téměř neomezená.