Potřebujete postavit opěrnou zeď, ale využití litého betonu by pro vás byl příliš velký zásah do rozpočtu? Využijte prefabrikované betonové opěrné zdi, které jsou podstatně cenově dostupnější a svůj účel splní stejně dobře.
 
 

Hotové opěrné zdi z betonu jsou velice oblíbeným řešením, které volí stále více lidí. Práce s těmito prvky je jednodušší, rychlejší a jak bylo řečeno, ušetříte také značnou část finančních prostředků. Využití prefabrikovaných betonových prvků může v některých případech znamenat i více než poloviční úsporu peněz.
 
Tyto opěrné zdi jsou přitom velmi variabilní. K dostání jsou v takřka libovolných rozměrech a většina výrobců a dodavatelů nabízí i přímo řešení na míru podle toho, kam chcete zeď umístit. 
 

Opěrné zdi s L a T prvky 

Jednu z možných variant představují opěrné zdi s „L“ prvky. Tyto betonové bloky ve tvaru písmene „L“ poslouží perfektně například ke stavbě dělicích stěn, silážních žlabů i při budování silničních komunikací. 
 
Další možností jsou opěrné zdi s „T“ prvky, které mohou najít podobná využití při tvorbě opěrných a dělicích zdí, žlabů nebo například při vyrovnávání terénu, kultivaci a regulaci vodních toků a v mnoha dalších případech. Variantu představují také rohová řešení opěrných zdí pro tvoření okrajů a předělů v terénu.
 

Skvělé vlastnosti a dlouhá životnost

Samotná velikost, síla stěn a vyztužení se odvíjí od konkrétních požadavků stavby, jejího účelu apod. Prefabrikované betonové prvky však disponují téměř neomezenou životností a skvěle odolávají jakkoli obtížným podmínkám. 
 
Opěrné zdi jsou stálé, a navíc nevyžadují žádnou údržbu. Pokud je při stavbě využijete, můžete se spolehnout, že jde o řešení, které je v podstatě navždy.